Endian Backup On An External USB Drive

Format and Plug in USB Drive
Endian tarafından tanınan bir genel Microsoft FAT veya FAT32 Ntfs tarzı USB sürücüyü biçimlendirmek için tavsiye edilir. Bunu yapmak için, aşağıdaki genel yönergeleri kullanın:
• Windows (XP, Vista, Win7, Win8) kullanıyorsanız, Bilgisayarım sürücüyü sağ tıklayarak bir biçimlendir tıklayın.
• Mac OS X kullanıyorsanız, size (varsayılan olarak Applications dizinin Utilities klasöründe bulunan) Disk Utility kullanarak bir sürücü biçimlendirebilirsiniz.
• Linux kullanıyorsanız  bazı dağıtımları grafik arayüzde disk yardımcı programı kullanarak veya komut yardımı ile  “sudo mkfs.vfat / dev/sda1” (sda1 Biçimlendirmek istediğiniz bölümü olduğu belirtir)
Bir sonraki adım, USB bağlantı noktası üzerinden Endian cihaza bir harici USB sürücü takmak için.
Create Backup

create-backup

System > Backup, altında işlemi başlamak için ( New Backup ) Yedekleme öğesini seçin.

backup

Başlamadan önce size yedekleme dahil edilecek istediğiniz öğeleri seçmek gerekir. Tam bir yedekleme oluşturuyorsanız, o zaman (yukarıda gösterildiği gibi) dahil edilecek tüm öğeleri seçmelisiniz.Endian otomatik olarak USB sürücü algılar ve USB stick yedek oluşturma seçeneği sağlamalıdır.
Bu yapıldıktan sonra, dosyayı oluşturmak içinCreate Backup seçin.
Verify Completion

SDLAIşlemi yapıldıktan sonra (birkaç dakika sürebilir), yukarıdaki gibi bir onay ekranı görmelisiniz. Daha sonra, yerel bilgisayarınıza dosya indirme, yedekleme, silme veya bir Eylem öğeleri kullanarak bu özel yedekleme kullanarak geri gerçekleştirebilirsiniz.

İdris Koç

Microsoft MCSE, MCSA, MCTS, Linux (Redhat )(Centos) (Ubuntu) System Admin, Linux Open Source Admin ve kullanıcısıyım Linux Merkezi Sunucu Yönetimi,Linux UTM,Kali Linux CEH, FortiNet UTM cihazları üzerine eğitim aldım. Silk&Cashmere Bilgi İslem Sorumlusu olarak çalıştım Asır Bilgisayar da sistem Admin olarak görev aldım şu anda KRK HOLDING ' de Bilgi İşlem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. Sektörde 15 seneyi aşkın deneyime sahibim.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir